Bramy garażowe – sprawdź największe zalety!

Na rynku bram garażowych pojawiało się sporo innowacyjnych rozwiązań. Moim zdaniem najlepszymi typami są bramy automatyczne, które znacząco zwiększają komfort naszego życia – szczególnie zimą.
Dopasowując bramę należałoby zwrócić uwagę na część rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Napędy wykorzystywane w modelach automatycznych posiadają zabezpieczenie przeciążeniowe, jakie stopują bramę garażową w czasie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Kolejne zabezpieczenie mogą tworzyć fotokomórki, które również mają na celu zablokowanie bramy, jeżeli wykryją przeszkodę. Z kolei największą równowagę wizualną możemy uzyskać tworząc nić kolorystycznego porozumienia miedzy bramą i elewacją domku. To dwa aspekty bardzo ściśle ze sobą powiązane – brama może zajmować nawet do 25 procent frontowej elewacji domku. Z tego względu odcień bramy garażu a także fasady powinien być zgrany szczególnie w przypadku domków mniejszych. Dołączenie drzwi do bramy garażowej podnosi komfort korzystania. Jeśli pozwala na to przestrzeń, można wykorzystać drzwi boczne, niezależne od bramy garażowej a także współgrające z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają jednakowy kształt, kolor a także wypełnienie, jak płaszcz bramy. Opcjonalne rozwiązanie stanowią drzwi przejściowe, stanowiące integralną część bramy. Bramy uchylne posiadają niezwykle ciekawe parametry użytkowe oraz funkcjonalne, przy równoczesnym utrzymaniu korzystnej ceny. Wysokiej jakości komponenty i stabilna konstrukcja sprawiają, że jest to najchętniej wybierana brama do użytkowania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy składane to indywidualność oraz nowoczesność w zasięgu ręki. To najczęściej wybierane bramy o wysokim standardzie, gwarantujące luksus a także wygodę oraz idealną izolację termiczną. Atutem bramy złożonej jest jeszcze możliwość zintegrowania jej praktycznie w każdy układ wnęki garażowej.

Brama garażowa to szczególnie ważny punkt każdego domu. Najistotniejszą jej funkcja jest niewątpliwie ochrona naszego domu, natomiast coraz częściej bramy staja się jednocześnie elementem kompozycji całego budynku.
Powszechnie wykorzystywane są w garażach górnej krawędzi łukowej. Dzięki nowemu, nożycowemu aparatowi podnoszenia nie posiadają szyn przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala zaoszczędzić miejsce w garażu, lecz również sprawia, że brama porusza się ciszej, natomiast jej montaż jest szybki a także praktyczny niezależnie od wysokości stropu. Zabezpieczenie rozerwania linki przestrzega przed samowolnym opadnięciem ramiona bramy w przypadku uszkodzenia lin podtrzymujących. Każda bramka niezależnie od napędu może być wyposażona w obustronny uchwyt lub funkcjonalną klamkę, które pozwalają bez trudu otwierać i zamykać bramkę. Dostępne profile bywają zarówno gładkie, jak również tłoczone, a kolorystyka praktycznie jest nieograniczona. Bramy garażowe to najprostsza metoda na praktyczne i trwałe zamknięcie naszego garażu, niezależnie od tego czy jest używana na prywatnej posesji czy w zabudowie szeregowej. Wygodnie rozsuwane drzwi do góry umożliwiają na łatwy dostęp do garażu kiedy także na bezpieczny i łatwy wyjazd auta. Dodatkowo można zaopatrzyć je w automat, dzięki temu możemy swobodnie zaparkować swój samochód bez konieczności wychodzenia z niego. Mimo wielu korzyści brama uchylna nie wytrzymuje częstokroć porównania z nowocześniejszymi rozwiązaniami rolowanymi lub segmentowymi. Dla klientów ceniących komfort bramy mogą być wyposażone w pilotowany radiowo napęd, jaki łączy dużą moc z ładnym designem. Długoletnie używanie bramy zapewnia użycie wysokiej jakości aluminium – materiału odpornego na korozję. W tym zakresie ważne jest również położenie garażu względem ulicy, jak i forma garażu i wielkość przestrzeni na podjeździe.

One thought on “Bramy garażowe – sprawdź największe zalety!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + pięć =