Brodziki prysznicowe – sprawdź rekomendacje specjalistów!

Osoby posiadające niewielką łazienkę w większości są skazane na brodzik z kabiną prysznicową. Nie mniej jednak wysokiej jakości brodzik z kabina nie odstępują funkcjonalnością tradycyjnej wannie!
Ważne jest także, żeby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby więc zastanowić się nad materiałem, z którego jest stworzony. Najmodniejsze i powszechnie wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, oraz w przypadku podłoża styropianowego również wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie przysparza problemów. Własności akrylu pozwalają dodatkowo na zachowanie blasku a także intensywnego koloru. Akryl ma niesłychanie gładką powierzchnię z minimalnym poślizgiem, bardzo dobrze redukuje hałas spływającej wody i ma stabilny kolor. Kolejnym oryginalnym materiałem, z jakiego robi się brodziki, jest lany marmur. Brodziki zrobione z lanego marmuru są bardzo solidne a także odporne na pęknięcia. Stanowi to materiał pochodzący z mieszanki sproszkowanych minerałów i żywic polimerowych. Lany marmur jest niezwykle gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie pochłania zatem wody, a co za tym idzie nie rozkładają się na nim bakterie ani grzyby. Również jest przyjemny w dotyku, bo utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast mają tę właściwość, że mogą posłużyć również do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, ponieważ ich dodatkowe zastosowanie to wanna dla maluchów. Można w nich też zrobić niewielkie pranie manualne. Kolejnym walorem głębokiego brodzika może być narożne siedzisko. To ułatwia kąpiel nie wyłącznie dzieciom, ale i osobom starym. Należałoby zastanowić się jednak nad barwą brodzika, ponieważ odcień biały nie jest jedyną możliwą alternatywą. Niezwykle popularne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone bądź ciemne. Dobrze zaadaptowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wyposażenie łazienki, i dodatkowo zapewnia największy komfort podczas kąpieli. Jeżeli chodzi kształty, nasz wybór jest ogromny. Kupimy bowiem zarówno brodziki prostokątne i kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe a także kątowe.

Prysznic w łazience przeważnie wiąże się z potrzebą zastosowania brodzika. Wybieramy go, kierując się potrzebami, gustem oraz możliwościami montażu. Zobacz ten wpis i dowiedz się więcej o praktycznych rozwiązaniach.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak duży koszt. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło i cicha praca (najwłaściwszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim trwałość i swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików wykonanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeżeli podczas powszechnego korzystania na brodziku pojawią się wady bądź odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zamaskować. Wystarczy użyć płynny akryl bądź dedykowane produkty do konserwacji. Brodziki półokrągłe używane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym czy prostokątnym. Ostatnio powszechne stawały się brodziki o małej wysokości, tzw. niskie, wystające tylko parę cm ponad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience innowacyjnego klimatu i są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko oraz nie wylewa się z brodzika na ziemię. Niskie brodziki to idealna propozycja dla osób lubiących nowoczesny design. Należałoby jednakże pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, potencjalną konieczność stworzenia wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to możliwe, należy użyć brodzik kompaktowy, natomiast, jeśli planujemy zostawić dostęp do spodu brodzika, należy wybrać brodzik ze otwieraną obudową. Jeśli nie mamy w łazience wanny, warto rozważyć brodzik głęboki, zazwyczaj dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na wymiary danego brodzika, jednak kształt i stylizacja zależy wyłącznie od twojego gustu oraz pozostałego urządzenia toalety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + trzy =