Bateria łazienkowa – sprawdź największe korzyści!

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki nowatorskim rozwiązaniom możemy nabyć coraz ciekawsze towary dedykowane naszej łazience. Czytaj dalej i dowiedz się więcej o podstawowych parametrach.
Dzięki unowocześnionej technologii nakładania chromu, baterie łazienkowe zatrzymują nieskazitelny wygląd przez długie lata. Współczesne baterie umywalkowe są wyposażone w nadzwyczaj funkcjonalny system montażu, jaki umożliwia na szybką instalację w łazience. Odpowiedniej jakości bateria powinna posiadać także specjalnie skonstruowany ogranicznik przepływu zużycie wody. Jeden uchwyt, jakim decydujemy zarówno siłę strumienia wody (w położeniu pionowym), jak i jej temperaturę (w ustawieniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Niezwykle higienicznym oraz wydajnym w użytkowaniu rozwiązaniem są dziś baterie bezuchwytowe, uruchamiane przyciskiem, dotykiem lub na fotokomórkę, ale są to nadal rozwiązania dość drogie, wykorzystywane na ogół w publicznych toaletach np. w pensjonatach oraz kawiarniach, gdzie temperatura wody do mycia dłoni zostaje ustawiona odgórnie. Producenci oferują akcesoria, jakie możemy kupić wraz z baterią. Niektóre są tak ważne, iż uznajemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, by je ewentualnie dokupić. Najpopularniejsze modele możemy zakupić już za kilkadziesiąt złotych. Należałoby jednak pamiętać, że produkty te są niezwykle proste, niejednokrotnie słabszej jakości i mogą przeżyć zdecydowanie krócej niż produkty z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 3-7 lat. Cięższe, masywniejsze modele są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią trwonić wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę wyposażone są w specjalne narzędzie (perlator), jaki natlenia strumień wydobywający się z kranu, co sprawia, że zwiększa on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz kombinacja wody a także milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w ofercie zdecydowanej większości producentów.

Bateria łazienkowa to towar, jaki kupujemy na długie lata. Sądzę, iż warto rozważyć kilka ważnych czynników, by kupić produkt dobry i bezawaryjny tak, by nigdy nas nie zaskoczyła zalana łazienka.
Kupując baterię wannową lub prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ również głowica prysznicowa. Jeśli jest odpowiednio zaprojektowana, podnosi oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Dodatkowo w wybranych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w formie biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalistycznych otworach bądź wolnostojące. Różne elementy baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy zatem, czy równie długa rękojmia obejmuje również głowice czy przełączniki. Należałoby też upewnić się, gdzie poszczególny produkt został wyprodukowany. Zdarzają się niestety takie marki, jakie nabywają kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – zamieniają głowice na solidniejsze i sprzedają, jako towar krajowy. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że porządni producenci na własne wyroby udzielają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różne kolory – od podstawowego chromu czy złota, przez estetyczne – czerń czy biel, aż po oryginalne – czerwone, niebieskie, a nawet zielone. Przy projektowaniu wnętrza należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod dobrze dobrany przez nas model baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych warto kierować się dewizą: że im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im większa bateria, tym mocniejsza oraz szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają grubsze ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach toaletę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka różnorodność najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien oraz kabin prysznicowych, iż jedynym hamulcem może tutaj być tylko i jedynie budżet, jaki zamierzamy przeznaczyć na baterie.

One thought on “Bateria łazienkowa – sprawdź największe korzyści!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =