Kabiny prysznicowe – postaw na innowację!

Kabinę prysznicową zmieniamy raz na parę lat, więc dobierając właściwy projekt nie powinniśmy kierować się wyłączenie ceną. Dowiedź się, jakie parametry są równie kluczowe!
Następnie zależnie od powierzchni łazienki, jej aranżacji należy określić czy ma to być kabina uchylna czy odsuwana. Ponadto kabina prysznicowa powinna nawiązywać wzrokowo do całkowitej aranżacji pomieszczenia, jego stylizacji. Istotną cechą jest też dobre wykonanie – kabina prysznicowa to towar kupowany na wiele lat użytkowania. Prostota czyszczenia uwzględniono już na poziomie przygotowywania, czy też użycie tylko górnej bieżni. Eliminujemy w ten sposób miejsca trudne do sprzątania, podatne na zanieczyszczenia bądź zakamienienie. Posiadając na uwadze ciągłą eksploatację warto rozważyć wykorzystanie hydrofobowej warstwy na powierzchniach szklanych ułatwiającej mycie oraz wiążącej odkładanie się wapnia. Również przy kabinach jak także drzwiach prysznicowych istotnym kryterium może być też jakość drzwi, przeważnie większe w wersjach uchylnych, jakie wymagają jednak szerszej powierzchni. Jeżeli chodzi o pozostałe funkcje kabin, często całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, prócz podstawowej słuchawki prysznicowej, posiadają kran (taki, jak w wannie), deszczownię zamontowaną do sufitu, a nawet specjalistyczny panel do masażu pleców. Jeżeli jednak do zwykłej kabiny chcemy dokupić dodatkowo panel sterowania z hydromasażem, dopłacimy za niego od około 450 zł do nawet 10 000 zł. W przykładzie bardziej komfortowych paneli możemy liczyć na specjalne funkcje, takie jak termostat, radio, alarm bądź podłączenie do telefonu. Możemy wybrać zatem tańszy lub droższy typ, w zależności od przewidzianych przez nas kosztów. Należy tylko pamiętać, iż wybór powszechnych rozmiarów i kształtów jest duży, jednak niestandardowych – mały.

Nowoczesne, funkcjonalne, oryginalne oraz dopasowane do łazienki. Takimi określeniami można określić nowoczesne kabiny prysznicowe, jakie można nabyć w większości marketów.
Niezależnie od wybranego materiału, samo wykończenie może być dowolne. Można więc zdecydować się na ścianki przezroczyste jak także matowe, z nadrukiem czy gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe bądź brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje małych łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika ustawiana jest na odpowiednio przygotowanej podłodze. Dzisiaj jest to niesamowicie powszechne rozwiązanie, które nie pogarsza estetyki łazienki i pozwala optycznie ją powiększyć. Stanowi to również często wybierane rozwiązanie, jeśli kabina ma mieścić się we wnęce – wówczas tak naprawdę nie ma już potrzeby obudowywania ścian kabiną. Kłopotliwe może być samo przygotowanie odpowiedniej posadzki, jaka musi być w pełni chroniona przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są również syfony prysznicowe, co może powodować problemy przy konserwacji i sprzątaniu. Zamiast za każdym razem usuwać skutki zabrudzeń, warto już na starcie zabezpieczyć się przed ich powstawaniem. Pomoże w tym hydrofobowa powłoka, która efektywnie uniemożliwi przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią warstwy. Dzięki temu prysznic będzie dłużej ładny. Badacze stworzyli taką technikę, dzięki analizie liści lotosu. Pomimo tego, że występują one w zamulonej wodzie, zawsze są estetyczne i suche. Nie przylega do nich pył, oraz powstałe zanieczyszczenia z niezwykłą łatwością usuwa wiatr a także deszcz. Także w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uważany za wzór niewinności.

One thought on “Kabiny prysznicowe – postaw na innowację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 16 =