Baterie kuchenne – sprawdź rekomendacje specjalistów!

Baterie kuchenne to jeden z najistotniejszych punktów kompozycji kuchni. Sądzę, że jej dobór stanowi przysłowiową wisienkę na torcie, zatem zobacz, co musisz wiedzieć!
Wybierając baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Chromowana warstwa baterii chroni ją przed nieestetycznymi odciskami palców. Dodatkowym atutem jest prostota czyszczenia. Nie oznacza to jednak, iż jesteśmy zdani na kojarzące się z poprzednią epoką białe zawory z błękitnym a także czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wychodząc vis-a-vis wymaganiom konsumentów, oferują baterie, jakich wygląd znakomicie pasuje nawet do nowoczesnego wystroju kuchni. W rozwiązaniu posiadającym obrotową wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, jaki można wyciągnąć do miejsca, gdzie potrzebny jest strumień wody. Nadaje się idealnie do mycia sałaty i napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama definicja sugeruje montuje się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą oraz zimną wodą. Jeszcze kilka lat temu powyższe rozwiązanie było powszechnie używane, ale aktualnie jest wypychane przez baterie sztorcowe.

Jeśli urządzasz własną wymarzoną kuchnię bądź planujesz w najbliższym czasie przeprowadzić remont, zachęcamy do tego, by przeznaczyć chwilę uwagi na baterie kuchenne. Jest to bowiem element urządzenia, jaki musi spełniać wiele zadań, a przy tym powinien zarazem wyglądać estetycznie, bo nie da się go w żaden sposób ukryć.
Modele z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest proste i praktyczne. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, jaka napowietrza wodę. W rezultacie wykorzystujemy jej mniej. Przystosowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Należałoby mieć na uwadze, że im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka i średni jednokomorowy zlew to połączenie, które należy bardzo dokładnie rozważyć. Należy tak wybrać dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej praktyczny system, a zarazem – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, aby kran był dostosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych należałoby zadbać, aby miał także duży kąt obrotu. Dobrze też, aby był prosty w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to istotne w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce i próbujemy odkręcić dźwignię łokciem. Niewątpliwie, równie istotny co ergonomia jest wygląd, wylewka pomimo dość małych wymiarów przyciąga wzrok również może tworzyć subtelny akcent podkreślający klimat kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe posiadają mechanizm, który wykrywa zbliżone dłonie oraz po pewnym okresie wypływ wody jest automatycznie zamykany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po ponownym przybliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, czy z wyspecjalizowanymi zespołami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się także na troskę o środowisko jak także finanse świetnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który sprawia, iż po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstość korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

One thought on “Baterie kuchenne – sprawdź rekomendacje specjalistów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 2 =