Wybieramy wannę do małej łazienki!

Dla zapewnienia sobie komfortu akustycznego, należałoby zainwestować w izolację akustyczną ułożoną pomiędzy wanną a ścianą, a czasem również w obudowie wanny.
Większość producentów sprzedaje wanny wraz z elementami niezbędnymi do ich montażu, czyli stopami a także wspornikiem. Można je zastąpić nośnikami styropianowymi, natomiast są one sprzedawane indywidualnie do określonego modelu wanny. Bardzo ważne jest, aby montaż wanny był precyzyjny oraz zgodny z wymaganiami producenta. Zbyt wiele tu szczegółów, które mogą w przyszłości pogorszyć komfort korzystania z urządzenia, żeby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem zostawić specjalistom. Jak wanna jest już stabilnie posadowiona, czas na montaż obudowy. Obecnie producenci wanien proponują gotowe obudowy. Ich zaletą jest prosty oraz szybki montaż, jaki można zrealizować osobiście. Co istotne, obudowa jest równie prosta do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali pełnego dostępu do syfonu czy podłączeń baterii. Obudowy są sprzedawane w różnych kształtach oraz rozmiarach, przeznaczonych do poszczególnych typów wanien danego producenta. Nie musimy się więc martwić jej dopasowaniem. Pokrewne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne narożne wyróżniające się równą długością boków. Tu również front wanny może być o naturalnych liniach bądź w postaci łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są zwykle stosowane w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych. Kiedy wanna staje się elementem urządzenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie swego kręgosłupa, dzięki czemu zapobiegniemy długich kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie kontrahentów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność wanny podawana jest w decybelach. Stopień natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi przeciętnie 60 dB. By masaż był dobry, odległość ciała od dyszy powinna mieć około 10 cm. Powierzchnia wanny ma też wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać jednocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to być nawet do 4 osób.

Profesjonalnie dostosowane urządzenia sanitarne a także oświetlenie łazienki umożliwiają spektakularny efekt na wiele lat. Dlatego dobierając wannę do naszej łazienki lub również inne urządzenia nie można kierować się wyłącznie ceną, ale także funkcjonalnością a także jakością.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak duży wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło i cicha praca (najlepszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim trwałość a także swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików stworzonych z akrylu wiele osób ma obawę o ich wytrzymałość. Nawet, jeżeli podczas normalnego używania na brodziku pojawią się wady lub odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zamaskować. Wystarczy zastosować płynny akryl lub dedykowane produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe używane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym lub prostokątnym. Ostatnio powszechne stawały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. niskie, wystające tylko parę cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowoczesnego wyglądu a także są odpowiednie do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko a także nie wylewa się z brodzika na ziemię. Niskie brodziki to wspaniała propozycja dla osób lubiących innowacyjny design. Warto jednakże pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, prawdopodobną konieczność zbudowania wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to możliwe, należy użyć brodzik kompaktowy, natomiast, jeśli planujemy zostawić dostęp do dołu brodzika, należy wybrać brodzik ze zdejmowaną obudową. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to właściwe rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na rozmiary danego brodzika, natomiast kształt a także stylizacja zależy jedynie od twojego gustu oraz dodatkowego wyposażenia łazienki.

One thought on “Wybieramy wannę do małej łazienki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − trzynaście =