Funkcjonalna łazienka – postaw na innowację!

Schematy budynków są tak zaplanowane, aby nawet przy skromniejszym metrażu urządzić dom wygodnie, komfortowo i według potrzeb naszej rodziny. Planując rozkład pomieszczeń, warto zastanowić się nad wykonaniem indywidualnej toalety na dole, jaka służyć będzie również naszym gościom.
Współczesne łazienki używają także akcesoria do zbudowania niepowtarzalnego zestawienia. Nie wykorzystuje się, dlatego z towarów prosto z pudełek, a wkłada się je do opakowań (na przykład dozownik do mydła lub mydelniczka). Wszystko dlatego, by wszystko ze sobą korespondowało. Wieszak na ręczniki winien umożliwiać rozłożenie ręcznika, tak aby sechł on całą powierzchnią. Więc lepiej zapomnieć haczykach – przydadzą się one jedynie do zawieszenia szlafroka albo piżamy. Najlepszym rozwiązaniem jest ocieplany stojak na ręczniki – dzięki niemu będą one zawsze suche oraz świeże. Jeżeli chcemy, by łazienka była bardziej użyteczna, możemy też wybrać dodatkowe wyposażenie. Należą do nich wagi łazienkowe, maty łazienkowe czy kubły na odpady. Wagi łazienkowe nie muszą być zbyt wielkim kosztem. W ofertach sprzedaży odnajdziemy sporo luksusowych modeli, dostępnych za rozsądne pieniądze. Pewne wagi łazienkowe posiadają funkcję testowania tkanki lipidowej, obliczają najlepszą masę ciała, bądź wskazują zawartość wody w organizmie. Każdy użytkownik jest w stanie wybrać wyposażenie optymalne do osobistych preferencji. Zwolennicy nastrojowego charakteru wiejskiego winni wybrać akcesoria z białej ceramiki – można zdecydować się na kubki oraz dzbanki ozdabiane wyrafinowanymi tradycyjnymi wzorami. W toalecie powinny się znaleźć się dodatkowo wiklinowe kosze, w których znajdzie się miejsce na ręczniki, kosmetyki oraz pozostałe funkcjonalne drobiazgi. Kosz przyklejony do ściany sprawdzi się też, jako półka, gdzie można przechowywać na przykład papier toaletowy.

Musimy również pamiętać o tym, iż decydując się na określony wystrój pomieszczenia, na ogół będziemy na niego zdani długie lata. Zmiana płytek ceramicznych bądź umieszczonych na stałe urządzeń oznacza po prostu przeprowadzenie remontu. Dobrze jest więc, zanim podejmie się decyzje finansowe, przeanalizować swoje wymagania i określić potrzeby, pamiętając równocześnie o wygodzie oraz bezpieczeństwie wszystkich lokatorów.
Istotne jest także ułożenie płytek oraz ich kolorystyka. Jeżeli kafelki mają wzór prostokątny, warto poukładać je poziomo – w taką sposób można wizualnie rozszerzyć niewielką łazienkę. Wertykalne rozstawienie płytek polecane jest natomiast w mieszkaniach niskich – taki aranżacyjny styl doda kilka centymetrów niewysokiej łazience. W przypadku luster recepta jest prosta – im większe tym lepsze. Powoli uciekamy od tych wąskich, kupowanych w marketach, jakie majestatycznie wieszamy nad umywalką. Należałoby wydać więcej i sprawić sobie duże lusterko na całą ścianę a chociaż nad całą powierzchnię umywalkową. Montujemy je na płasko przyklejając do ściany albo wieszamy je w formie szafki z lustrzanymi frontami. W szczególnie wąskich metrażowo łazienkach konieczne jest użycie stelaży podtynkowych, jakie posłużą do powieszenia na nich sanitariatów. Zamontowane w takim systemie łazienki, spłuczki, lub bidety wykorzystują w łazience zdecydowanie mniej miejsca, a dodatkowo pięknie się prezentują. Dodatkowo, jak miejsca w ubikacji jest rzeczywiście niedużo – standardową wannę lepiej jest zmienić na innowacyjną kabiną prysznicową. Sprzymierzeńcy długiego wylegiwanie się w wannie – powinni jednak wziąć pod uwagę nieco inny jej kształt. Współczesne wanny rzadziej mają już wygląd klasycznego prostokąta, choć i takie można w dalszym ciągu nabyć.

One thought on “Funkcjonalna łazienka – postaw na innowację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − sześć =