Biała stylowa łazienka i czarny grzejnik to idealne zestawienie, jakie spełnia najnowsze zasady minimalizmu. Współczesne kaloryfery łazienkowe są nie jedynie praktyczne, ale także estetyczne przez co coraz więcej osób się do nich przekonuje.
Przyjmując, iż grzejniki są podobnej wielkości a także są wykonane z tego samego materiału to kaloryferem bardziej efektywnym będzie grzejnik płytowy. Grzejnik taki jedynie dogrzewa powietrze w łazience do temperatury, gdyż często wentylacja jest tak przygotowana, że do ubikacji napływa gorące powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeżeli w toalecie są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, jaki jest zaopatrzony w grzałkę umożliwiającą ogrzewanie pomieszczenia a także suszenie ręczników, również poza okresem grzewczym. Dopasowując grzejnik do łazienki warto przeanalizować, czy zamiast drabinki nie nabyć kaloryfera ozdobnego. Grzejniki wodne mogą być zaopatrzone w ekran, który prócz roli ozdobnej, maskuje również podłączenia do instalacji, oraz także zwiększa powierzchnię rozprowadzającą ciepło. Sytuacja ta natomiast ulega zmianie w przypadku, kiedy na kratę kaloryfera płytowego położymy mokry ręcznik. Typowy kaloryfer łazienkowy składa się z dwóch długich kolektorów (zrobionych albo ze stali albo z aluminium), między którymi montowane są płaskie albo zaokrąglone rury. Kaloryfer natychmiast oddaje ciepło i nagrzewa a także suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe umożliwia przyjemne ciepło i ułatwia podtrzymać stabilną temperaturę nawet w większych łazienkach.
W praktyce kaloryfery łazienkowe są niesłychanie często niedocenianym elementem aranżacyjnym. Instalując grzejnik płytowy bez problemu możemy ogrzać naszą ubikację, podczas gdy nasze ręczniki pomału się suszą.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości ubikacji, a jego oryginalny szaro – retro kierunek nada pomieszczeniu wyjątkowego klimatu. Możemy zdecydować się na taki rodzaj, jaki będzie funkcjonalny, a jednocześnie znakomicie zaadaptowany stylistycznie do naszej łazienki. Taki kaloryfer jest niesłychanie potrzebny zwłaszcza jesienią a także wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy ogrzewania całego domu bądź zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania pieca, a temperatura na zewnątrz ma predyspozycje do wahań. Jeszcze bardziej popularne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzewczą jest czynnikiem funkcjonalnym i estetycznym toalety. Decydując się na kaloryfer chromowany należy mieć wiedzę, iż warstwa chromowa obniża oddawanie ciepła około 30%, w związku z czym należy wybrać urządzenie o poważniejszych gabarytach. Większa powierzchnia łazienki, usytuowanie jej w kącie domku (dwie ściany zewnętrzne) albo na poddaszu użytkowym, a także duże okno w mieszkaniu wymaga jednocześnie innego źródła ciepła. Modny oraz funkcjonalny kaloryfer jest w stanie błyskawicznie dostarczyć ciepło, podgrzać a także wysuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy przyjazną i suchą podłogę a także utrzyma stabilną, komfortową temperaturę nawet w wielkiej łazience. Właściwy grzejnik powinien dawać ciepło, być dekoracją łazienki i pracować bezawaryjnie przez wiele lat. Powiązanie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to znakomite rozwiązanie grzewcze do toalety. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez okrągły rok, ale pechowo eksploatacja takiego urządzenia nie należy do najtańszych.