Schody drewniane – innowacje roku 2018!

Schody drewniane, nawet te typowe, są lekkie i z pewnością są długoterminową lokatą. Po latach użytkowania można je odświeżyć i będą wyglądały jak nowe.
Schody drewniane są elementami obiektu ułatwiającymi przechodzenie między kondygnacjami. Mogą mieć budowę samonośną bądź zostać osadzone na wylewce betonowej. Do stworzenia schodów najczęściej używa się drzewo krajowe (np. dąb, buk, wiśnia). Najdroższe w przygotowaniu, eleganckie schody pochodzą z drzewa egzotycznego (np. banki rai, teak, eukaliptus). W przypadku schodów drewnianych niezwykle ważna jest ich impregnacja – na rynku dostępne są dwa wariantów lakierów – rozpuszczalnikowe a także wodne. Pierwszy rodzaj jest robiony na bazie rozpuszczalników ropopochodnych, zaś drugi na bazie wodny pitnej. Zarówno lakiery rozpuszczalnikowe, jak także lakiery wodne mogą występować w modelu matowym, jak także błyszczącym, tworząc na warstwie schodów oczekiwaną warstwę. Lakier błyszczący jest zasadniczo bardziej efektowny a także pasuje do eleganckich, niekonwencjonalnych wnętrz, należy jednak pamiętać, że jakiekolwiek porysowania i wady jego powierzchni będą podwójnie widocznie. Warto zastanowić się przede wszystkim, czemu schody służą. W domu wchodzi się po nich na wyższe piętro wiele razy dziennie. Korzystają z nich zarówno dorośli, jak i osoby starsze, częstokroć ułomne, a także dzieci. Z jednej strony budowa musi być wytrzymała na długofalowe obciążenia, a z innej właściwie zabezpieczona przed upadkiem z dużej wysokości.

W strefie aranżacji pomieszczeń praktyczne rozwiązania przeważnie są najlepsze i przynoszą najbardziej spektakularne efekty. Powyższe zdanie sprawdza się perfekcyjnie w tematyce schodów zrobionych z drzewa.
Projektując schody należałoby skorzystać z pomocy projektanta mieszkań, jaki pomoże urządzić optymalnie dowolną powierzchnię. Moim zdaniem najlepiej jest postawić na wzorową jakość i trwałość, więc do realizacji naszych schodów należy dobrać trwałe drzewo suszone odpowiedniej wilgotności. Właśnie tak dobrany naturalny surowiec będzie właściwie trwały oraz odporny, co przełoży się na dziesiątki lat bezusterkowej eksploatacji schodów. Szczególnie rekomendujemy schody z drzewa dębowego oraz bukowego, jakie charakteryzują się niezwykłą twardością, wytrzymałością i odpornością na ścieranie. Godną polecenia ofertą są również schody jesionowe, które właściwie nie ustępują dębowym i bukowym pod względem twardości, a wyróżniają się dodatkowo oryginalnym ubarwieniem i pręgowaną fakturą. Koszt schodów jest bardzo różny, zależnie od modelu i wymiarów oraz wybranych materiałów wykończeniowych. Niesamowicie drogie może być np. drzewo egzotyczne na stopnie. Niewątpliwe najtańszym wyjściem będą schody wewnętrzne z drewna jodłowego bądź sosnowego. Sporym zainteresowaniem cieszą się schody na konstrukcji, które idealnie prezentują się w mieszkaniach współczesnych. Wybierają schody do naszego mieszkania należy także uwzględnić ogólny Projekt całej aranżacji tak aby schody do niej pasowały. Schody są lekkie oraz nie zabierają wizualnie zbyt wiele przestrzeni, przy czym nadają wnętrzu specyficznego klimatu, dlatego warto w nie zainwestować.

One thought on “Schody drewniane – innowacje roku 2018!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × pięć =