Łazienkowe trendy – innowacje roku 2018!

Poza górującymi łazienkami pełnymi oryginalnych materiałów i kolorów, do pozycji lidera zbliżają się biało-czarne kompozycje. Dobór tych kontrastujących ze sobą kolorów należy do śmiałych miłośników nowoczesnego designu.
Kolor w łazience nie musi męczyć, może zostać wpisany do pomieszczenia za pomocą dodatków oraz akcesoriów łazienkowych. Kabiny prysznicowe od lat cieszą się większym zainteresowaniem niż wanny. Z paru powodów, zabierają mało miejsca, pasują do każdej toalety, są proste w montażu, oszczędne, łatwe w utrzymaniu higieny, mają dużo funkcji. Obecnie powszechne są kabiny prysznicowe w systemie Walk-In wypierając tradycyjne kabiny narożne. Odcienie fioletu, różu lub również intensywnej czerwieni mogą znaleźć się na ścianach współczesnych łazienek. Prócz szybkiego oraz przyjemnego sprzątania kabiny prysznicowe modelu walk-in dają proste i bezpieczne wejście, jak także gwarantują większą swobodę poruszania się w toalecie bez zagrożenia potknięcia się. Dlatego są one świetnym rozwiązaniem dla nowoczesnych toalet bez barier, gdzie także młode jak także starsze osoby czują się w pewnym stopniu komfortowo. Prym także wiodą rozwiązania umożliwiające łatwą regulację parametrów oraz te zwiększające poziom higieny oraz komfort korzystania. Regulacja termostatyczna z specjalną opcją podświetlenia podnosi także atrakcyjność optyczną baterii. Coraz częściej baterie zaskakują nas wyrazistymi odcieniami.

Dzięki oryginalnym zestawieniom kolorystycznym możemy zyskać całkowicie inny charakter toalety. Decydując się na zestaw jaskrawych kolorów musimy uważać na ryzyko powiązane z optycznym pomniejszeniem powierzchni.
Projektując schody należałoby skorzystać z usług architekta pomieszczeń, jaki pomoże zaaranżować optymalnie dowolną przestrzeń. Moim zdaniem najlepiej jest postawić na wzorową jakość oraz trwałość, więc do realizacji naszych schodów należy dobrać twarde drzewo suszone właściwej wilgotności. Właśnie tak dostosowany naturalny materiał będzie odpowiednio trwały i wytrzymały, co przełoży się na dziesiątki lat niezawodnej eksploatacji schodów. Szczególnie polecam schody z drzewa dębowego oraz bukowego, które wyróżniają się dużą twardością, solidnością oraz odpornością na wycieranie. Godną polecenia propozycją są również schody jesionowe, które realnie nie ustępują dębowym i bukowym pod względem wytrzymałości, a wyróżniają się dodatkowo oryginalnym ubarwieniem i prążkowaną fakturą. Koszt schodów jest bardzo różny, zależnie od typu a także kształtów i wybranych materiałów wykończeniowych. Niezwykle kosztowne może być np. drewno egzotyczne na stopnie. Niewątpliwe najpopularniejszym rozwiązaniem będą schody wewnętrzne z drzewa jodłowego albo sosnowego. Sporym zainteresowaniem cieszą się schody na konstrukcji, które idealnie prezentują się w pomieszczeniach nowoczesnych. Dopasowując schody do naszego mieszkania należy dodatkowo uwzględnić ogólny Wygląd całej kompozycji tak by schody do niej pasowały. Schody są lekkie i nie zabierają wizualnie zbyt wiele powierzchni, przy czym nadają wnętrzu wyjątkowego nastroju, dlatego warto w nie zainwestować.

One thought on “Łazienkowe trendy – innowacje roku 2018!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + dziewięć =