Nowoczesna kabina natryskowa do salonu kąpielowego

Kabina prysznicowa czy wanna? Jest to jeden z głównych dylematów osób, które planują remont łazienki. Oczywiście jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Kabiny z całą pewnością są bardziej praktyczne niż wanny, zajmują mniej miejsca, można z nich szybko skorzystać, a także to właśnie one umożliwiają zmniejszenie zużycia wody.

Jak się okazuje nie zawsze kabina natryskowa musi pasować do opisanych powyżej cech. Na rynku znajdują się bowiem modele, które idealnie nadają się do komfortowych salonów kąpielowych, idealnie zastępując w nich wanny. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat – konieczne zapoznaj się z naszym wpisem!

kabiny prysznicowe

Duża, przestronna kabina to strzał w dziesiątkę!

Wiele osób wciąż wychodzi z mylnego przeświadczenia, że kabiny prysznicowe 90×90 nadają się tylko do małych łazienek. Wiele producentów kabin posiada w swojej ofercie modele, które pomogą stworzyć nowoczesny i komfortowy pokój kąpielowy! Są to przede wszystkim niezwykle popularne w ostatnim czasie kabiny otwarte czyli Walk – in. Modele te posiadają jedną lub dwie szklane ścianki. Często wyglądają jak szklana ściana.

Kabiny te chętnie wybierane są przez światowych designerów wnętrz. Dzięki nim łazienkowe wnętrze wygląda na jeszcze bardziej przestronne, a brak zabudowanej formy sprawia, że prezentują się minimalistycznie i majestatycznie. Modele te posiadają jednak dużo więcej zalet, niż się wydaje z pozoru.

Osadzane są one na niskich brodzikach lub wręcz na samej posadzce. Dzięki temu wchodząc do kabiny nie trzeba pokonywać żadnych barier. Jest to więc dobre rozwiązanie także dla osób, które mają problemy z motoryką lub są niepełnosprawne czy starsze. Do tego typu kabiny można również wjechać samodzielnie wózkiem inwalidzkim. Aby zamontować tego typu kabinę najlepiej jest postawić na dobry odpływ liniowy i dodatkową wentylację.

Na co zwrócić uwagę wybierając kabinę do salonu kąpielowego?

Wybierając kabinę do salonu kąpielowego, należy zwrócić uwagę nie tylko na jej walory wizualne, ale także i parametry techniczne. Dobra kabina to przede wszystkim taka, która jest trwała i bezproblemowa podczas czyszczenia. Wiele modeli, które dostępne są współcześnie na rynku posiadają specjalne powłoki ochronne. Zadaniem powłoki jest zabezpieczenie szklanej powierzchni przed osadzaniem się zanieczyszczeń. Ma ona właściwości hydrofobowe. Krople wody spływając po szklanej powierzchni, łączą się z sobą, spływają szybko i zabierają z sobą zanieczyszczenia. Na takiej powierzchni nie są widoczne mało estetyczne zacieki z mydła, a samą kabinę wystarczy opłukać wodą by była czysta.

Decydując się na zakup kabiny warto zwrócić uwagę także na jakość zawiasów oraz na dostępność części zamiennych. Modele pochodzące od znanych producentów zazwyczaj posiadają części zamienne, które są produkowane nawet po wycofania kabiny z produkcji. Dzięki temu, w przypadku uszkodzenia lub normalnego użytkowania można wymieniać daną część bez konieczności wymiany kabiny.

One thought on “Nowoczesna kabina natryskowa do salonu kąpielowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + dziewięć =