Styl industralny – dlaczego warto w niego zainwestować?

Jeśli lubisz testy i jesteś osobą zdecydowaną trend przemysłowy jest tym, czego szukasz! Czytaj dalej i dowiedz się więcej jak stworzyć pomieszczenie w tym nurcie.
Rozległe przestrzenie, wysokie loftowe pomieszczenia a także minimalistyczne ozdoby – oto zasadnicze wartości stylu industrialnego. Styl przemysłowy znakomicie sprawdza się we mieszkaniach loftowych, ale możesz go również wykorzystać w kawalerce, gdzie strefa jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała niezwykle eleganckiego stylu, meble z odzysku można połączyć z minimalistycznym wyglądem z najwyższej półki. Gdy już znamy, jakie są charakterystyczne wartości wyglądu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Ciężko powiedzieć, czy mamy większe predyspozycje do eksperymentowania we pomieszczeniach czy desperacko chcemy odmienić otoczenie na lepsze i bardziej inspirujące. Warto zadbać o to, aby elementy o identycznych właściwościach pojawiały się w całym pomieszczeniu. Projektowanie pomieszczeń w stylu industrialnym to „upraszczanie”, dlatego konkretne powierzchnie nie powinny się od siebie separować co powoduje, iż wzrok płynnie porusza się po całej przestrzenni nie natykając się na wyraźne granice wizualne. Kierunek przemysłowy tworzą w znacznej mierze obszerne, otwarte a także surowe strefy, najlepiej uzupełnione ogromnymi oknami. Nurt industrialny jest dla tych, którzy poszukują oryginalności oraz czegoś, co odbiega od tradycyjnych mieszkań z katalogów meblowych. Trend ten urodził się w Nowym Jorku, gdzie pod naciskiem recesji zaczęto masowo likwidować manufaktury oraz magazyny. Aby pomieszczenie było dobrze oświecone oraz wpasowało się w trend industrialny, zrezygnuj z kotar oraz zasłonek dekorujących okna. Meble a także akcesoria należy zawsze dopasowywać logicznie a także myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej oraz domowników. Salon w systemie przemysłowym powinien być utrzymany w chłodnej, obiektywnej kolorystyce – na miejscu będą szarości, chłodne beże, czerń oraz biel. Nurt industrialny we pomieszczeniach zauważalny jest głównie na ścianach – pokochaliśmy cegłę, cement oraz zimne odcienie farb. Beton- we wnętrzach w stylu industrialnym uważany, jest jako surowiec wykończeniowy.

Dobrze zrobiona aranżacja winna robić wrażenie. Uważam, iż bez wątpienia do takich aranżacji potężna zaklasyfikować kompozycję w stylu industrialnym, która robi robotę swoją prostota a także niepowtarzalnością.
Kierunek przemysłowy jest niezwykle surowy, zimny, dlatego aspekty takie jak rury, kable, betonowe sufity są uwypuklane. Znakomite odcienie do wnętrza w tym stylu to barwy zimne, chłodne, takie jak białość, odcienie szarości, brązy, rdzawa czerwień. Fason przemysłowy urodził się w okresie, gdy rozpoczęto przejmować hale fabryczne i przemysłowe na potrzeby mieszkalne. Lofty a także mieszkania robione od podstaw w kierunku przemysłowym charakteryzują się dużymi, zajmującymi całkowitą przestrzeń ściany z oknami, dużą powierzchnią oraz bardzo wysokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w domu przedmiotów i detali należy zmniejszyć do minimum – trzeba kierować się regułami minimalizmu. W tej sytuacji należałoby użyć betonu architektonicznego, który je zakryje, a dodatkowo pozwala zachować przemysłowy styl wystroju (popularnym wyjściem jest wykorzystanie gotowej do użycia pasty w kolorze szarego cementu, doskonale imitującej surowy, szalunkowy beton. Współcześnie trend przemysłowy kojarzony jest z swobodą, ekskluzywnością i eleganckim gustem. Kiedyś ludzie do wnętrz znosili odnalezione meble, użytkowali meble i akcesoria znalezione na obszarze starych manufaktur – tak narodził się trend przemysłowy. Wystarczy obiekt, który dawniej służył do celów przemysłowych i adaptujemy go na cele mieszkaniowe, zostawiając wszelkie charakterystyczne cechy budownictwa przemysłowego. Znakomicie uwydatni charakter kuchni, dobrze sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w ubikacji! Dzięki temu udaje się uzyskać doskonały efekt nawet wtedy, gdy wydaje się, że pomieszczenie jest zbyt małe na styl przemysłowy. Tak samo, jak odcienie istotne są również surowce używane w takim wnętrzu. Styl industrialny korzysta z inspiracji fabryczną szorstkością a także bałaganem, by paradoksalnie tworzyć bardzo luksusowe, wręcz wyrafinowane wnętrza. Ściana, jaka pokryta będzie białą cegłą, wprowadzi do salonu przemysłowy klimat. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na mieszkanie w loftach a także styl przemysłowy fabrykanci płytek wyszli swoim odbiorcom naprzeciw wprowadzając na rynek płytki naśladujące beton i metal. Zastanowimy się, które rodzaje oświetlenia sprawdzą się we pomieszczeniach zaaranżowanych w ten szczególny sposób oraz jakie konkretnie typy lamp dobrać, jeżeli chcemy uzyskać industrialny rezultat wystroju we środku własnego mieszkania czy domu.

One thought on “Styl industralny – dlaczego warto w niego zainwestować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 5 =