Styl skandynawski – sprawdź, co musisz wiedzieć!

W nordyckim wnętrzu doskonale sprawdzą się wiszące lampy sufitowe, które subtelnie rozświetlają kuchnię rozproszonym światłem! Sprawdź nasze pozostałe wskazówki a także porady!
W wnętrzach, zaaranżowanych „po skandynawsku” dominującymi barwami są: beż, stalowy, jasny zielony, ecru a także pastele. Jasne są ściany, meble, dodatki oraz wyposażenia. Drewniana posadzka jest znakomitym dopełnieniem lokum zaadaptowanego na nordycki klimat, a to wszystko dlatego, że najmocniejszym akcentem północnoeuropejskiego stylu są naturalne surowce. Najchętniej stosowanym rodzajem drzewa w kompozycjach skandynawskich jest sosna oraz olcha – oba charakteryzują się naturalną barwą i licznym usłojeniem. Białe meble oraz ściany doskonale wieczorem się prezentują w stonowanym świetle. Niemniej jednak siedziska w trendzie skandynawskim nie będą dobrym rozwiązaniem w przypadku miłośników stylu tradycyjnego. Do tej bazy wolno dołączyć kolorowe dodatki, tkaniny o intensywnym, grubym splocie a także proste w budowie meble. Tego typu gama kolorystyczna powoduje, iż kuchnia w stylu skandynawskim jest niesłychanie prosta a także przejrzysta, a jednocześnie przytulna. Wszystkie te odcienie, powodują, iż nasza kuchnia w nurcie skandynawskim będzie lekka i przestronna i jednocześnie bezpieczna. W salonie urządzonym w stylu skandynawskim świetnie sprawdzi się najprostsza, jednolita posadzka. Zdobiąc naszą kuchnię nie zapomnijmy, że nierozłącznym elementem tegoż trendu, to oryginalne dodatki takie jak kamień, drewno, dzianiny z lnu a także bawełny. Idealnie sprawdzają się tutaj stoliki o lustrzanych blatach czy komody. Absolutny must have stanowią drewniane meble, stoliki w trendzie duńskim (mianowicie charakteryzujące się delikatną, opływową linią) a także krzesła vintage – znalezione na pchlim bazarze czy piwnicy. Przechodząc dalej, pragniemy zasugerować dodatki skandynawskie, bez jakich taka oto kuchnie nie istnieje. Styl nordycki to także minimalistyczne dodatki, niewątpliwie eleganckie i ekologiczne. Meble muszą być proste, idealnie gładkie przody i blaty w tonie naturalnego drewna, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, przytulna. Kuchnia w stylu nordyckim to doskonałe rozwiązanie, jakie łączy w sobie dużo zalet. Niejednokrotnie wykorzystywanymi produktami w tym nurcie stanowi drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie jedynie będzie wyglądała na większą, ale na jaśniejszą oraz intymniejszą.

Aranżacja kuchni w trendzie skandynawskim opiera się na jasnych barwach – zwłaszcza tych rozmytych, łagodnych, jak również przechodzących w kolor błękitny bądź nawet zielony!
Ponieważ kuchnia w trendzie skandynawskim musi być przede wszystkim użytkowa, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą ozdobie, ile upraszczają codzienną pracę. W kompozycjach w kierunku nordyckim spotkamy się więc z szarymi, białymi czy brązowymi ścianami. I właśnie – kolekcje stworzone w oparciu skromność a także minimalizm sprawdziły się nie tylko w chłodnym oraz ponurym nordyckim klimacie, ale niemal na całym świecie. Kuchnia i salon w trendzie skandynawskim z kolei opierają się na wykorzystaniu dokładnie takich samych stylizacyjnie mebli. W tradycyjnej kuchni urządzonej w trendzie skandynawskim są białe ściany a także funkcjonalne, proste meble. Jeżeli zdecydujemy się na pokój w kierunku nordyckim, to wybór będzie względnie prosty: ważne są bowiem dla niego odcienie podłogi, jak beże, brązy a także szarości, i także biały, czarny i… czerwony. Kuchnia w trendzie nordyckim preferuje prostotę – zatem wybieraj gładkie lub subtelnie frezowane fronty. Oczywiście jak w przykładzie salonu – naszą podstawę stanowią ciepłe barwy na ścianach i drzewo – na podłodze lub w formie mebli – stanowią naprawdę rewelacyjną ozdobę każdego salonu a także wprowadza nordycki nastrój do pomieszczeń. Wystarczy parę niewielkich zabiegów, by nasze mieszkanie wyglądało jak z czasopisma o urządzaniu wnętrz. Styl pomieszczeń domów jest znacząco inny od pomieszczeń w dużych miastach Skandynawii. W kuchni w kierunku skandynawskim sprawdzą się także meble, jakie łączą w sobie parę funkcji. Przemyślane zestawienie tych czynników powoduje, że mieszkania urządzone w trendzie nordyckim są wyjątkowo przestronne i cechują się czystością formy oraz stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe kosze wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki i lniane firany to podstawa ciepła w kierunku hygge. Meble kuchenne w stylu nordyckim to połączenie przywiązania do tradycji, oryginalnych materiałów z innowacyjnymi sprzętami kuchennymi, które ułatwiają codzienne obowiązki.

One thought on “Styl skandynawski – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − jedenaście =