Umywalki łazienkowe – postaw na innowację!

Umywalki z szafką to rozwiązanie, jakie docenią przede wszystkim osoby dysponujące małą łazienką. To niezwykle funkcjonalna opcja, bo spełnia dwie role jednocześnie, a jak wiadomo – w małej łazience każdy centymetr jest istotny.
Z uwagi na możliwość montażu w propozycji producentów ceramiki sanitarnej górują umywalki ścienne. Są najpopularniejsze a także komfortowe w montażu, a syfon można ukryć za pomocą postumentu, półpostumentu albo szafki pod umywalkę. Ostatnio na popularności zyskują natomiast umywalki nablatowe. Montowane bezpośrednio na blacie bądź częściowo wpuszczane w blat, porównywalnie jak zlewozmywaki kuchenne, pozwalają zabudować przestrzeń poniżej oraz tym samym stworzyć sporo miejsca do przechowywania np. środków czystości czy zapasu kosmetyków. Inne modne typy to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wpuszczane całkowicie w blat tak, iż cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Dobór surowca, z jakiego została stworzona umywalka również ma kluczowe znaczenie. Dużo modeli jest także powleczonych specjalnymi antybakteryjnymi powłokami, jakie znacznie ułatwiają utrzymanie umywalki w czystości. Najtańszym surowcem pozostaje wciąż ceramika. Jest to surowiec niewrażliwy na zarysowania, solidny i trwały. Szklana umywalka doskonale wpisze się w styl innowacyjny, nordycki lub minimalistyczny. Można także postawić na umywalki metalowe albo drewniane. Natomiast, jeśli chodzi kształt, obecnie praktycznie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Ogromnym zainteresowaniem napawają się szafki łazienkowe dopasowane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co pozwala na utrzymanie jednakowego stylu. Jeśli chodzi o ceny mebli do łazienki to są one różne oraz zależą od tego, z jakich surowców zostały one zrobione oraz jakiemu stylowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Umywalka to jeden z istotniejszych elementów wyposażenia toalety. Przydatna podczas codziennych prac pielęgnacyjnych powininna być odporna na osadzanie się osadu a także innych zanieczyszczeń, solidnie wykonana, a zarazem wpisywać się w kierunki innowacyjnego wyglądu.
Umywalki kamienne są niesamowicie oryginalne, ale i drogie. Świetnie pasują zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, jak również klasycznych. Przeważnie wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu a także piaskowca. Są odporne na zarysowania oraz trudno je uszkodzić. Natomiast decydując się na kamienną umywalkę, trzeba liczyć się z jej dużym ciężarem oraz z koniecznością częstego sprzątania. Mydlany kamień jest, bowiem niezwykle widoczny na kamiennej powierzchni. W niewielkich toaletach, idealnie sprawdzają się umywalki kątowe, podwieszane albo też z długimi bokami, jakie tworzą po bokach ceramiczne półki. Łazienki powinny być komfortowe i bezpieczne, zwłaszcza kiedy korzystają z nich osoby niepełnosprawne i stare. Istnieje szereg rozwiązań, jakie należałoby zastosować, żeby ułatwić takim osobom korzystanie z toalety. Najważniejsze, by w takim pomieszczeniu znajdował się prysznic, a nie wanna. Do wyposażenia łazienki należy dodać również specjalne maty antypoślizgowe a także dywaniki na przyssawki, które zabezpieczą przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem odpowiedniego zabezpieczenia surowca oraz wykorzystania właściwych jego gatunków – drzewo wbrew pozorom jest materiałem nadającym się na umywalkę. Powszechnie wykorzystuje się do owego celu gatunki tropikalne. Bez względu na to, jak wielką wybierzemy umywalkę do toalety, potrzebujemy na nią minimum 50 cm, by można było łatwo się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być praktyczne i dostosowane do stylu toalety, zatem warto przygotować analizę własnych potrzeb. Nim dobierzemy odpowiednią umywalkę, warto narysować na kartce projekt urządzanego pomieszczenia. Aby toaleta była praktyczna, trzeba zachować dobre odległości pomiędzy urządzeniami sanitarnymi. Dobre zaplanowanie wnętrza toalety da nam wygodę i bezpieczne użytkowanie.

One thought on “Umywalki łazienkowe – postaw na innowację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × dwa =