Sprawdzamy najciekawsze modele parawanów sawannowych!

Jeśli remontujemy toaletę, w której aktualnie jest wanna – parawan nawannowy pozwoli nam błyskawicznie a także niedrogo urządzić przestrzeń łazienki. Tanie i funkcjonalne rozwiązanie – tak w skrócie można opisać rozwiązanie którym jest parawan nawannowy!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią albo na innych typowych wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa syntetycznego będzie najlżejszy, co idealnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej a także uchylnej. Parawany nawannowe robione są ze szkła hartowanego bądź z szyb polistyrenowych (to bezpieczne materiały). Decydując się na parawan należy również dopasować do niego odpowiednią wannę – musi posiadać równą powierzchnię górną aby można było łatwo składać parawan a także prawidłowe wypłaszczenie dna aby umożliwić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to teoretycznie obowiązkowe, ale aby mieć gwarancję, że gotowy parawan będzie doskonale dopracowany, warto kwestię dobrania rozmiaru zlecić specjalistom, tym bardziej że montaż zabudowy wymaga pozostawiania pewnej przestrzeni w celu zapewnienia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, że na powierzchni szklanej pozostają zacieki z wody – warto zatem nabyć parawan na wannę zabezpieczany dodatkową powłoką, która zapobiegnie osadom gromadzenie się a także równocześnie uprości mycie. Parawan nawannowy to modne a także nowoczesne rozwiązanie dla osób ceniących czystość toalety a także estetyczny design. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy bądź lewy w zależności od strony, z której będzie montowany. Parawan składa się z jednego stałego a także pojedynczego ruchomego modułu, jaki można rozchylić do wewnątrz nad wannę lub na zewnątrz do ściany. Jeżeli już pojawi się osad – najlepiej czyścić parawan nawannowy dobrymi środkami czystości, które nie uszkodzą nawierzchni. Pytajmy sprzedawców o elastyczną listwę, dzięki której skrzydło będzie dochodziło do wanny, gdy parawan jest rozłożony. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej umyć parawan), a przy tym wyglądają zdecydowanie ładniej a także delikatniej.

Ile razy wzięcie kąpieli w wannie kończyło się zalaniem całej łazienki? Parawan harmonijkowy można montować na każdym typie wanny (montaż jest w zasadzie bezinwazyjny, nie wymaga zakładania szyn), po złożeniu zajmuje mało miejsca a także zapewnia możliwość umieszczenia nad wanną suszarki na pranie.
Stosunkowo najmniej powszechnym modelem wśród tego gatunku asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na surowiec, z jakiego parawan jest zrobiony, wycierajmy jego nawierzchnię do sucha po każdym zastosowaniu prysznica czy po kąpieli. Należałoby jednak zdecydować się na parawan na wannę od znanego a także cenionego producenta co zapewni nam, że artykuł będzie służył przez długi okres. Na przykład do wanny kątowej parawan musimy przygotować na wymiar u producenta albo szklarza. Dużo tańsze, jeśli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw sztucznych. Parawan nawannowy jest doskonałym sposobem na to, żeby łazienka wyposażona była również w wannę, jak także natrysk. Bez względu na surowiec, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan półmatowy bądź z nadrukiem – będzie bardziej widoczny a także przez to nie będziemy w niego się uderzać. Szyny parawanów nawannowych najczęściej montuje się na wannie i ścianach, niektóre z nich są montowane na wannie, na suficie oraz po brzegach – dzięki temu powierzchnię kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeśli lubimy nowoczesność, szukajmy ciekawych wariantów parawanów bezramowych, jeśli zaś chcemy mieć luksusowe wnętrze łazienki, odpowiednie dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Istotne jest również, czy parawan nawannowy ma powłokę zapobiegającą zanieczyszczeniom oraz zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do sprzątania. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z pojedynczego bądź paru elementów i tak jak przesuwne pasują do każdego typu wanny. W zależności od wybranego typu, przesuwne parawany nawannowe mogą mieć od jednego do nawet sześciu albo siedmiu skrzydeł. Rozłożony parawan winien zostać skonfigurowany tak, żeby profile dolne znajdywały się ponad brzegiem wanny, co umożliwi poprawne działanie uszczelki. Parawan nawannowy to znakomity kompromis, jaki uszczęśliwi wszystkich mieszkańców i pozwoli zadowolić każdy łazienkowy kaprys.

One thought on “Sprawdzamy najciekawsze modele parawanów sawannowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × dwa =