Zlewy granitowe – czy to dobry pomysł?

Dziś zlewozmywaki mogą być wykonane nie tylko z metalu, ale także z kamienia, co naturalnie podkreśla ich wartość estetyczną. Zlew granitowy już od jakiegoś czasu stał się znakiem bogactwa a także wyśmienitego smaku.
Zlewy podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem surowców, z których są wykonane. W tej branży poszerza się zakres materiałowy, technicy oraz projektanci z roku na rok prześcigają się w pomysłach, jakie jeszcze nowe produkty użyć do produkcji elementów kuchennych. Zlewozmywaki kuchenne granitowe zasadniczo wyróżnia wyższa cena od stalowych, ale nie można zapominać tym, iż granit jest surowcem wysoce odpornym. Zachętą dla wielu Pań może stanowić też fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków i śladów wody po myciu naczyń. W drugiej kolejności rozdzielamy zlewozmywaki pod kątem ilości posiadanych komór. Nowatorskie zlewozmywaki granitowe dwukomorowe oraz jednokomorowe znajdują szerokie grono klientów. Duży zlewozmywak granitowy dwukomorowy przeważnie kupują kilkuosobowe rodziny, w jakich tradycją jest wspólne ucztowanie, po jakim zostają całe sterty naczyń do posprzątania oraz uporządkowania. Te zlewy są niesamowicie pojemne a także komfortowe w użytkowaniu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy 1-komorowa opcja zlewozmywaka. Konieczność zaadaptowania zlewozmywaka do niestandardowych rozwiązań architektonicznych w budynku w dzisiejszych czasach nie stanowi już problemu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, że Konsument ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych oraz produkcyjnych. Dzięki temu zlew można postawić np. w narożniku kuchni. To idealnie rozwiązanie dla kuchni o niedużych wymiarach. Zamontowany tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób niesamowicie dyskretny. Najważniejsze, że nie będzie przeszkadzał w dotarciu do pozostałych mebli oraz elementów wyposażenia kuchni, lodówki, gazówki, zmywarki, itp. Na modny zlewozmywak kamienny nie warto żałować wydatków. Jest to najczęściej sprawdzony zakup na wiele lat.

Nie jest tak łatwo wybrać dobry zlew kuchenny. Sklepy przedstawiają coraz ciekawsze konstrukcje mogące stać się nie tylko praktycznym punktem umożliwiającym nam codzienne funkcjonowanie, ale także prawdziwą ozdobą.
Luksusowy wygląd oraz nowoczesny design jest niezaprzeczalnie jedną spośród ich największych zalet zlewów granitowych. Tańszą wersją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to surowiec mineralny, z jakiego są stworzone i układ procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest mieszany, żeby zachować hermetyczność oraz spójność struktury. Zlewozmywaki granitowe zrobione są z granitu i zawierają wyższą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest zdecydowanie więcej żywicy poliestrowej niż w zlewach granitowych. Traktuje to swoje słabości oraz korzyści. Właściwością zlewozmywaków granitowych jest ich efektowniejszy design oraz większa odporność na zadrapania, natomiast kompozytowych – wysoka elastyczność, która sprawia, iż są wyjątkowo trwałe na uszkodzenia mechaniczne. W współczesnej kuchni codziennie toczy się życie rodzinne. Niesłychanie ważny wydaje się więc dobór tych elementów, które narażone są na ciągłą eksploatację oraz te które przez długie lata powinny nie wyłącznie wykonywać swą rolę, ale także pozostawać eleganckie. Zlewozmywak stalowy jest natomiast bardziej wszechstronnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni i nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak modele granitowe. Jeżeli wybierzemy już zlew, konieczny okaże się także zakup baterii kuchennej. Wybrać możemy rozwiązania standardowe, montowane w z boku bądź korzystające z fotokomórki. Na rynku jest naprawdę dużo modeli zlewozmywaków, że każdy odnajdzie coś dla siebie – zarówno zwolennik oszczędnych, minimalistycznych kształtów (i minimalnych cen), jak i osoby szukające interesujących, designerskich zlewów do wymarzonej kuchni.

One thought on “Zlewy granitowe – czy to dobry pomysł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 16 =